🍪 Táto webová stránka používa súbory cookie, aby sme vám zaistili čo najlepší zážitok z našej webovej stránky. Viac informácií nájdete v Zásadách ochrany osobných údajov
🎉 Prihláste sa na odber a ušetrite 10%
UK SK

Mám piť Kombucha každý deň? – Objavte 6 výhod.

Kombucha je prastarý nápoj pochádzajúci z Číny, známy ako zázračný nápoj, nápoj nesmrteľnosti. Bol vyrobený doma a vraj bol dobrý na všetko! Ide o zelený čaj fermentovaný kultúrou živých baktérií a kvasiniek (SCOBY). Ide teda o živý produkt. Počas fermentácie sa SCOBY živí cukrom a rastie a uvoľňuje výhody probiotík. Kombucha sa po fermentácii mení na sýtený nápoj plný vitamínov, enzýmov, probiotík a kyselín s mnohými zdravotnými benefitmi.

Takže, ale prečo by som mal piť Kombucha každý deň? S pomocou našej odborníčky na výživu, Mafaldy Rodrigues de Almeida, sme nižšie uviedli 6 dôvodov, prečo zaradiť GUTsy Captain Kombucha do vašej každodennej rutiny.1 - Je to probiotická potravina - má pozitívny vplyv na zdravie čriev.

Črevo je orgán, v ktorom žije niekoľko druhov baktérií, niektoré prospešné a iné menej. Probiotiká, prítomné vo fermentovaných potravinách, ako je GUTsy Captain Kombucha, sú prospešné baktérie, ktoré sa dostávajú do čreva a množia sa, čo vedie k pozitívnym zdravotným účinkom. Kombucha teda zlepšuje zdravie čriev, čo bolo široko študované z hľadiska významu, ktorý majú črevá na celkové zdravie, duševné aj fyzické.

Črevné baktérie zohrávajú dôležitú úlohu pri trávení potravy, pretože existujú potraviny, ktoré majú vo svojom zložení živiny, ktoré nie sme schopní stráviť – napríklad vlákninu. Tie musia tráviť baktérie a pri tomto procese vznikajú mastné kyseliny s krátkym reťazcom, ktoré súvisia s viacerými zdravotnými benefitmi.⁠

S konzumáciou Kombuchy súvisí aj regulácia črevného tranzitu – či už pri zápche alebo hnačke. Z tohto dôvodu probiotiká zlepšujú gastrointestinálne symptómy a boli študované u pacientov so syndrómom dráždivého čreva.⁠2 - Je prospešný pre imunitný systém.

Je GUTsy Captain Kombucha výborným nápojom na posilnenie imunitného systému? Okolo 70% buniek zodpovedných za našu imunitu je sústredených pozdĺž črevných stien a ich jedinou ochranou je bakteriálna flóra nachádzajúca sa v tejto oblasti. Pridajte nápoje bohaté na probiotiká ako GUTsy Captain Kombucha a GUTsy Captain Water Kefír k zdravej strave a cíťte sa silnejší a chránený vo svojom každodennom živote!3 – Podporuje zlepšenie všeobecnej pohody a duševného zdravia.

Vedeli ste, že produkciu niektorých našich hormónov, vrátane serotonínu a melatonínu, takzvaných hormónov šťastia a spánku, ovplyvňuje to, čo sa deje v našich črevách? Spoločne zohrávajú dôležitú úlohu pri regulácii našej nálady a pohody. Vedecky sa uvádza, že prísun probiotických potravín, ako je Kombucha a Kefír, sa premieta do zvýšenia hladiny týchto hormónov v gastrointestinálnom trakte s následným priaznivým vplyvom na pohodu, duševné zdravie a kvalitu spánku.4 – Môže pomôcť pri chudnutí.

Vedeli ste, že pitie kombuchy a kefíru vám môže pomôcť schudnúť? Črevné baktérie pomáhajú udržiavať integritu črevných buniek a zlepšujú všetky tráviace procesy. Preto vám umožňujú absorbovať menej toxínov a tukov, čo je dôležité pre udržanie zdravej hmotnosti. Okrem toho pomáhajú kontrolovať produkciu hormónu sýtosti, čo prispieva k zníženiu záchvatov prejedania a emocionálnych epizód.5 - Zvyšuje hladinu energie.

Kombucha je prírodným zdrojom vitamínu B12, ktorý je výsledkom procesu fermentácie. Tento vitamín je úzko spojený s našou energetickou hladinou.6 - Je to chutné!

GUTsy Captain Kombucha je formulovaný a navrhnutý tak, aby mal všetky výhody Kombucha v kombinácii s lahodnou chuťou. Bez viny, s nízkym obsahom kalórií (alebo dokonca s nulovými kalóriami a nulovými cukrami vGUTsy Captain Kombucha Zero ), vegánsky, organický, bez lepku....Vyskúšajte a dajte nám vedieť, čo si myslíte.Skúšali ste už Kombucha? Povedzte nám, aké účinky ste pocítili!

Ak ste to ešte nevyskúšali, veríme, že to zmení váš život. Objednajte si tu.

Skúšali ste tieto?

© 2023 GUTsy Captain UK Shop. All rights reserved.Payment Methods
pixel